Instagram Konum

Instagram Konum

Instagram konum hizmeti ile birlikte özellikle işletme hesapları sosyal medyada çok daha görünür hale geliyor. Günümüzde en sık kullanılan sosyal medya platformları arasında bulunan Instagram, bireysel kullanıcılar kadar kurumsal kullanıcılara da hitap ediyor. Dijital alanda görünür hale gelmek isteyenler için Instagram konum ekleme özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Instagram Konum Nedir?

Instagram konum ekleme hesabınızdan yapılan paylaşımlarda fotoğraf ve videoların nereden paylaşıldığını göstermeye yarayan bir uygulamalıdır. Yapılan paylaşımlar takipçiler açısından konum öğrenilmesi için oldukça yararlıdır. Sunduğunuz ürün ve hizmetlerin nerede olduğunu ya da kullanıcıların nerede olduğunu göstermek takipçileriniz için marka imajına katkıda bulunacak şekilde güven yaratacaktır.

Instagram konum ekleme özelliğinin kullanılması hesap sahibinin isteğine bağlıdır. Normal ayarlarda ise konum özelliği kapalı durumdadır. Ayrıca konum özelliği aktif hale getirildiğinde bile konum eklenmesi istenmeyen paylaşımlarda bu özellik kapatılabilir.

Instagram Konum Ekleme Avantajları Neler?

Instagram konum ekleme avantajları özellikle marka hesaplarına takipçilerine ürün ve hizmetlerinin nerede sunulduğunu göstermek açısından önemli yararlar sağlar. Fotoğraf ve video paylaşımlarınıza konum eklenmesi sayesinde bulunduğunuz yer hakkında takipçilerinize bilgi verebilmeyi mümkün kılmaktadır. Konum için yapılan aramalarda özellikle gönderileriniz de öne çıkacağı için potansiyel müşterilere ulaşma imkânınız da artacaktır. Bu durum ürün veya hizmet satışınızı arttırabileceği gibi aynı zamanda takipçi sayınızı da önemli ölçüde genişletmek açısından yarar sunar.

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram konum ekleme özelliği için titiz uygulama yapmak gerekmektedir. Konum ekleme esnasında yapılacak olan hatalar gönderilerinizde konumun çıkmasını engelleyeceği gibi aynı zamanda hatalı bilgi vererek yanlış yönlendirmelere de yol açabilir. Facebook tarafından Instagram satın alındığı için Instagram’da yapılacak olan pek çok düzenleme Facebook üzerinden yapılmaktadır. Bu yüzden konum ekleme için Facebook hesabından ayarlama yapılır.

Facebook uygulamasına giriş yaptıktan sonra burada bir sayfa veya hesap oluşturulmalıdır. Oluşturulan hesaptan gönderi paylaşma yapılmalıdır. İçerik olarak paylaşılacak gönderinin yanında fotoğraf veya video da yer alabilir. Gönderiyi paylaşmadan önce ise konum eklenmesi gerekir. Konum ekleme için gönderinin paylaşım kısmında, sağ alt tarafta bir ok simgesi göreceksiniz. Burayı seçtiğinizde konum ekle seçeneği karşınıza çıkacaktır. Sonrasında ise konumunuzu belirleyerek paylaşım yapabilirsiniz. Fakat eklemek istediğiniz konum buradaki seçenekler arasında çıkmayabilir. Bu durumda el ile konum bilginizi girebilirsiniz. Konum bilginizi girdikten sonra bu konum kaydedilecek ve Instagram hesabınızda da görünmeye başlayacaktır.

Ancak Facebook hesabınızdaki konum bilgisinin Instagram hesabında da görünmesi için Facebook ve Instagram hesabı entegrasyonu yapılması gerekir. Bu işlem biraz detay gerektirdiği için yine dikkatli şekilde yapılmalıdır.

Instagram Konum Ekleme Hizmeti

Instagram konum ekleme hizmeti yapılacak olan eylemin zorluğundan ötürü profesyonel destek ile mümkün olabilir. Konum ekleme işlemleri hem güven hem de titizlik istediği için yapılacak olan işlemlerde azami dikkat sağlanmalıdır. Hesap sahibinin kendisinin yapacağı eklemelerde hatalı sonuçlar alabilmesi yüksek ihtimaldir. Bunun yanında konum bilgilerinde yanlışlık da müşterilere yönelik yanlış yönlendirme yapacağı için yine kötü sonuçlar doğuracaktır. Bu türden sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için profesyonel Instagram konum ekleme hizmetinden yararlanabilir ve gönderilerinizde sorunsuz konum bilgisinin paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.